За кордоном

Активістка Грета Тунберг подала позов проти Швеції через екологічну політику країни

25 листопада 2022, 23:30Новини186

Робота над позовом, за даними Bloomberg, велася протягом останніх двох років

  • Посилання скопійованоlink copied

Активістка Грета Тунберг та ще понад 600 дітей та молодих людей подали позов проти Швеції через політику уряду країни в галузі екології. Позивачі стверджують, що влада робить недостатньо зусиль для боротьби з кліматичною кризою.

Про це повідомляє агентство Bloomberg.

У своєму колективному позові позивачі стверджують, що поточна кліматична політика Швеції порушує Конституцію країни та Європейську конвенцію про права людини. «Шведська держава не виконує конституційної вимоги щодо сприяння сталому розвитку, що веде до створення гарного довкілля для нинішнього та майбутніх поколінь», — йдеться у заяві.

У позові уточнюється, що позивачі вимагають від держави вжити «справедливої ​​долі» глобальних заходів щодо виконання завдань, вироблених у рамках Паризької угоди 2015 року щодо боротьби з глобальним потеплінням. Робота над позовом, за даними Bloomberg, велася протягом останніх двох років.

«Шведська держава ніколи не ставилася до кліматичних проблем як до справжньої кризи, і новий уряд [сформований наприкінці жовтня цього року] ясно дав зрозуміти, що також не робитиме цього», — йдеться в позові.

«У нас немає законів, які забезпечують довгостроковий захист від наслідків кліматичних та екологічних криз, але нам потрібно використовувати методи, які є в нашому розпорядженні, і робити все, що в наших силах [для їх запобігання]», — прокоментувала позов екоактивістка Грета Тунберг в інтерв’ю шведській газеті Dagens Nyheter.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму