Акціонерів “Сенс Банку” позбавили права голосу за акціями: в НБУ пояснили, що це змінить

30 березня 2023, 17:17Новини203

Після того, як Національний банк визнав ділову репутацію акціонерів “Сенс Банку” (раніше – “Альфа Банку”) небездоганною, НБУ призначить довірену особу для передачі права голосу за їхніми акціями.

  • Посилання скопійованоlink copied

Після того, як Національний банк визнав ділову репутацію акціонерів “Сенс Банку” (раніше – “Альфа Банку”) небездоганною, НБУ призначить довірену особу для передачі права голосу за їхніми акціями. Про це йдеться у роз’ясненні НБУ у відповідь на запит ЕП.

У вівторок регулятор тимчасово заборонив право голосу за акціями банку щодо його акціонерів: ABH Holdings S.A. та ABH Ukraine Limited.

Це означає, що тепер “Сенс Банк” повинен подати до НБУ пропозиції щодо не менше 2 кандидатур, одній з яких, після її призначення регулятором довіреною особою, буде передано право голосу. Йдеться не про всі акції банку, а лише про частину, яка раніше не була передана довіреній особі Сімеону Дянкову.

Національний банк ще навесні 2022 року визнав ділову репутацію двох акціонерів “Альфа-банку” Михайла Фрідмана та Пьотра Авена і заблокував їхнє право голосу як акціонерів в українській “дочці”.

Згодом аналогічне рішення було винесено щодо Германа Хана та Алєксєя Кузмічова.

Згодом, у квітні, Альфа-Банк Україна погодив з Нацбанком кандидатуру Сімеона Дянкова на позицію довіреної особи, якій буде передано право голосу за акціями підсанкційних акціонерів банку.

В НБУ наголошують, що так само, як передача права голосу за акціями банку Дянкову не вплинула на можливості банку продовжувати свою діяльність, так само на роботу банку не вплине нинішнє рішення.

Регулятор також роз’яснив, що рішення щодо ABH Holdings S.A. та ABH Ukraine Limited не стосувалися повноважень довіреної особи Сімеона Дянкова. Він, як і раніше, продовжує виконувати свої повноваження довіреної особи.

Наразі йому передано право голосу за 49,6669% (з 57,6006%) акціями банку, що належать ABH Holdings S.A., та за 36,5595% акціями банку (з 42,3994%), які належать ABH Ukraine Limited. Якщо Дянков буде позбавлений таких повноважень або відмовиться від них, банк повинен буде подати пропозиції щодо не менше 2 кандидатур, одній з яких перейдуть його повноваження.

Отже, найближчим часом право голосу за усіма 100% акцій банку буде належати довіреній особі (або особам)“, – підкреслили в НБУ.

Нагадуємо:

Національний банк у вівторок визнав ділову репутацію акціонерів “Сенс Банку” (раніше “Альфа Банку”) небездоганною та тимчасово заборонив права голосу за 100% акцій фінустанови.

Джерело

За кордоном
Вчора, 17:47 • Новини • За кордоном
Колізії та конфлікти
16 травня 2024, 15:55 • Новини • Колізії та конфлікти

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу