Огляд ЗМІ

Ахметов таємно став власником лондонської нерухомості за $122 млн

29 листопада 2023, 16:00Новини533

Этот материал также доступен на русском

Розслідування стало можливим завдяки витоку кіпрських документів, який отримав назву Cyprus Confidential

  • Посилання скопійованоlink copied

Рінат Ахметов став власником суперелітної нерухомості у центрі Лондона вартістю $122 млн (87 млн фунтів). Придбання відбувалось за посередництва компанії, зареєстрованої в офшорі на Британських Віргінських островах.

Про це йдеться у матеріалах, зібраних та проаналізованих Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів (ICIJ), який об’єднує 272 медійника з 54 країн світу, включно з українським виданням Слідство.інфо.

Розслідування стало можливим завдяки витоку кіпрських документів, який отримав назву Cyprus Confidential.

Як з’ясувалося, ще у липні 2021 року Рінат Ахметов за посередництва зареєстрованої на Британських Віргінських островах компанії Gelion Properties Ltd, яка опікувалась купівлею-продажем елітної нерухомості, уклав угоду про наміри і зобов’язання купити 5-зірковий пентхауз з двох поверхів у житловому комплексі у найдорожчій центральній частині Лондона — на місці історичних військових казарм Челсі.

З огляду на локацію, ЖК здобув назву Chelsea Barracks, або ж Казарми Челсі.

У процесі розслідування з’ясувалося, що сам Ахметов і був бенефіціарним власником компанії-посередника Gelion Properties Ltd.

Тож участь компанії у купівлі елітного пентхаузу переслідувала одну мету — забезпечити повну таємницю щодо кінцевого власника лондонської нерухомості, стверджують розслідувачі.

Ахметов не відповів на запитання ICIJ щодо придбання лондонського пентхауса через компанію Gelion. Він відмовився коментувати «будь-які інвестиції або транзакції, які могли відбутися або не відбутися, а також їхній статус».

Журналіст NV Бізнес теж намагався отримати коментар у прес-служби найбагатшого українця, проте отримав відповідь із посиланням на згадане дослідження ICIJ: «Всі коментарі ви можете знайти у першоджерелі».

Що придбав найбагатший українець?

Як повідомляє Радіо Свобода, казарми у Челсі були справжнім військовим об’єктом, який було закрито наприкінці 2000-х років. Локацію було забудовано компанією Qatari Diar, яка є підрозділом Катарського інвестиційного фонду.

Комплекс Chelsea Barracks, розташований за адресою 1 Mulberry Square (Шовковичний майдан, 1) — це не лише квартири. «У житловому комплексі, витриманому у класичних традиціях британської георгіанської архітектури, є буквально все супутнє, а саме: приватні бальнеологічні заклади зі справжнім оливковим гаєм, найбільший у Лондоні приватний центр оздоровлення на додаток до супермодернових тренажерних залів. А також сауни, парильні кімнати та величезний плавальний басейн», — йдеться у матеріалі.

Це — не перша елітна нерухомість, якою володіє в Лондоні та Європі найбагатший українець.

Понад десять років тому Ахметов став власником апартаментів у комплексі One Hyde Park з видом на Гайд-парк за рекордну для всієї історії Британії суму 136 млн фунтів стерлінгів.

У 2020 році стало відомо, що Ахметов купив будинок за 200 млн євро на Лазурному березі Франції.

Того ж року екс-нардеп Ігор Луценко опублікував фотографії палацу у селищі Плюти під Києвом, який за його твердженням теж належить найбагатшому українцю.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом