98% бізнесу зазнали втрат через війну – ЄБА

3 червня 2022, 16:15Новини404

Этот материал также доступен на русском

Наразі в повному обсязі працюють вже 47% компаній, інші 50% працюють із певними обмеженнями або частково.

  • Посилання скопійованоlink copied

Тільки 2% бізнесів не зазнали жодних втрат від війни. Водночас 42% компаній Асоціації повідомляють про втрати майна чи інших активів безпосередньо внаслідок бойових дій.

Про це свідчать дані опитування Європейської бізнес асоціації, зазначає FinClub.

Так, 100 днів активної фази війни завдали втрат до 1 млн доларів для 48% компаній, ще 37% зазнали втрат в діапазоні $1 — $10 млн, і 12% повідомляють про втрати понад $10 млн.

Наразі в повному обсязі працюють вже 47% компаній, інші 50% працюють із певними обмеженнями або частково.

Зокрема, серед таких компаній 37% обмежили географію присутності, 17% працюють онлайн, а 16% були вимушені закрити частину офісів, торгових точок чи відділень. Серед компаній, що раніше призупиняли свою роботу, вже 17% її повністю або частково відновили. І лише 3% компаній наразі взагалі не працюють.

Як зазначається, кількість компаній, що виплачують заробітну плату своїм співробітникам у повному обсязі, дещо зросла і становить наразі 63%, до того ж 25% роблять додаткові або авансові виплати. Однак 13% були змушені скоротити розмір грошової винагороди, а 9% – відмовитися або скоротити бонуси. В неоплачувану відпустку змушені відправляти персонал 4% компаній, дещо зросла кількість компаній, що вдаються до скорочень — наразі таких 8% (минулого місяця було 3%).

Водночас 70% директорів очікують негативну динаміку свого бізнесу до кінця 2022 року, інші 15% вважають, що вона не зазнає змін, і 11% сподіваються на зростання бізнес-показників. Більшість компаній не планують цього року суттєвих змін у своїй команді або в розмірі зарплат — про це повідомляють 48% та 58% відповідно.

Проте 45% компаній можуть вдатися до скорочень, а 15% до зменшення винагороди. Хоча є й позитивні тенденції у частини бізнесів — 6% планують наймати нових людей цього року, а 23% планують поступово збільшувати заробітні плати персоналу.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації