Зверніть увагуОгляд ЗМІ

58% українців проти будь-яких територіальних поступок – КМІС

13 листопада 2024, 10:28Новини68

Этот материал также доступен на русском

Як свідчать результати опитувань, після травня минулого року фіксується поступове зростання частки тих українців, хто готовий погодитися на певні поступки територіями

  • Посилання скопійованоlink copied

Станом на початок жовтня цього року більшість українців – 58% – проти будь-яких територіальних поступок у повномасштабній війні з Росією. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Більшість українців проти територіальних поступок

За даними КМІС, у період з травня 2022 року до травня 2023 року близько 8-10% громадян України готові були піти на територіальні поступки, натомість абсолютна більшість – 82-87% – стабільно виступали проти будь-яких поступок.

Однак, як свідчать результати опитувань, після травня минулого року фіксується поступове зростання частки тих українців, хто готовий погодитися на певні поступки територіями.

До кінця 2023 року готовність українців піти на територіальні поступки зросла до 19%, у лютому цього року – до 26%, у травні 2024 року – до 32%.

За даними КМІС, між травнем і початком жовтня цього року ситуація фактично не змінилася – нині 32% громадян України готові до територіальних поступок.

Водночас частка тих, хто не готовий йти на жодні поступки територіями України, відповідно, знижувалася до травня цього року і сягнула 55%.

Однак попри складну ситуацію в країні станом на початок жовтня цього року більшість громадян – 58% – виступили проти будь-яких територіальних поступок.Опитування КМІС

Графік: КМІС

Результати опитування в розрізі регіону проживання

Щодо результатів опитування в розрізі регіону проживання респондентів, то за даними КМІС, ситуація майже не змінилася на Заході та в Центрі.

Там настрої майже ідентичні загальноукраїнським – 59-60% категорично проти будь-яких поступок. А 31-32% все ж готові до певних поступок.

На Півдні України збільшилася кількість тих українців, які категорично проти будь-яких територіальних поступок. Так, з 46% до 56%, переважно за рахунок меншої частки тих, хто не визначився зі своїми думками.

Водночас частка тих, хто загалом готовий піти на певні поступки територіями України, не змінилася (36% у травні і 33% зараз).

Враховуючи відносно невелику кількість респондентів на Сході України формально різниця в межах похибки, хоча на рівні тенденції можна говорити про зростання частки тих, хто загалом готовий до певних територіальних поступок (з 33% до 40%).

Водночас попри все на Сході України 50% респондентів категорично проти територіальних поступок.

Зазначимо, що опитування проводилося протягом 20 вересня – 3 жовтня цього року.

Українців опитували методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх регіонах України, які підконтрольні українському уряду. Загалом були опитані 2004 респонденти віком від 18 років.

Зазначається, що статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 2,9% для показників, близьких до 50%, 2,5% для показників, близьких до 25%, 1,7% – для показників, близьких до 10%, 1,3% – для показників, близьких до 5%.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Адвокат — це не професія, а спеціальність, і тому фемінітиви тут недоречні

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Банкіри завжди радять людям розглянути інші варіанти перед поданням заяви на банкрутство

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Дослідження

Статті • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Одним із найпоширеніших наслідків банкрутства для юридичної особи являється відсутність можливості контролю над власною компанією та вимушене припинення її діяльності

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства