Огляд ЗМІ

37% жінок ставлять карʼєру партнера на перше місце попри власні інтереси

4 вересня 2023, 20:40Новини166

У компаніях, що підтримують гендерну рівність, жінки є більш залученими в роботу

  • Посилання скопійованоlink copied

Цьогорічне опитування Deloitte «Жінки на роботі: глобальна перспектива» свідчить про покращення гендерної рівності. Проте жінки все ще несуть набагато більшу відповідальність за домашні справи, що впливає на розвиток їхньої карʼєри.

 

«Чи покращилася ситуація з гендерною рівністю у сфері праці?» — щоб знайти відповідь на це питання, Deloitte Global проводить щорічні опитування. На цей раз у ньому взяли участь 5 000 жінок у 10 країнах (Австралія, Бразилія, Канада, Китай, Німеччина, Індія, Японія, Південна Африка, Велика Британія та Сполучені Штати).

Work.ua вивчив звіт за результатами опитування та ділиться найцікавішими висновками:

  1. Цьогорічне опитування виявило деякі ознаки покращення для жінок на роботі. Проте все ще є певні занепокоєння щодо психічного здоров’я працівниць, попри те що показники вигорання значно знизилися. Зокрема, зафіксовано значне зниження кількості респонденток, які готові ділитися та говорити про своє психічне здоров’я на робочому місці. Нагадаємо, що ми розповідали про те, як поскаржитися керівництву, що ви вже «не вивозите».
  2. Гнучкий графік — один із найважливіших чинників для жінок. «За останні 12 місяців більше жінок у всьому світі залишили роботу, як порівняти з 2021 і 2020 роками разом. Однією з головних причин звільнення, які були названі, є брак гнучкості робочого часу», — йдеться в дослідженні. Проте водночас 97% респонденток вважають, що прохання про гнучкий графік негативно вплине на їхні шанси здобути підвищення.
  3. Працівниці стикаються зі стигматизацією через менструацію та менопаузу. Зокрема, кожна пʼята жінка бере відпустку через симптоми, пов’язані з менструацією, але не розкриває справжню причину. Також кожна пʼята жінка, що стикнулася із симптомами менопаузи, працює попри біль та дискомфорт.
  4. Жінки несуть найбільшу відповідальність за домашні обов’язки й водночас не можуть відволіктися від роботи навіть удома. «Попри те, що 88% респондентів працюють повний робочий день, майже половина з них несуть основну відповідальність за хатні справи», — підрахували в дослідженні. До речі, нещодавно Work.ua підрахував, скільки насправді коштує робота жінки/чоловіка, які «просто сидять вдома».
  5. 37% опитаних кажуть вважають, що їм потрібно поставити на перше місце кар’єру свого партнера, особливо якщо він приносить основний дохід родині. «Такого роду міркування створює порочне коло: шанси жінок збільшити дохід не зростуть, якщо вони й далі віддаватимуть перевагу кар’єрі своїх партнерів над своєю власною», — підсумовують у дослідженні.

І останній, проте дуже важливий висновок із дослідження: у компаніях, що підтримують гендерну рівність, жінки є більш залученими в роботу. Також вони мають вищий рівень добробуту та задоволення від своєї праці.

Проекти та інновації
Вчора, 12:33 • Новини • Проекти та інновації
Проекти та інновації
Вчора, 11:15 • Новини • Проекти та інновації

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна