23 липня тендер з рефінансування не відбувся: банки не захотіли залучати короткі кредити під 9%

26 липня 2021, 09:56Новини417

Этот материал также доступен на русском

На 22 липня заборгованість платоспроможних банків по рефінансу становила 87,1 млрд грн (на 1 липня — 83,4 млрд грн; на початок року — 61,85 млрд грн).

  • Посилання скопійованоlink copied

За даними НБУ, 23 липня Нацбанк мав провести черговий кількісний тендер з підтримання ліквідності банків. Проте, за повідомленням центробанку, тендер не відбувся, хоча банки за графіком мали змогу отримати цієї п’ятниці короткі позики на строк до 82 днів, – пише Мінфін.

Як писав «Мінфін», регулятор ухвалив рішення збільшити вартість рефінансування із 23 липня, зокрема, передбачивши, що:

  • ставка за кредитами рефінансування на строк до 90 днів, що надаються шляхом проведення кількісного тендеру, дорівнюватиме «облікова ставка + 1 в. п.». Раніше вона дорівнювала обліковій ставці;
  • ставка за кредитами рефінансування на строк до 3 років, що надаються шляхом проведення процентного тендеру, буде не меншою, ніж «облікова ставка + 1 в. п.». Раніше вона була не меншою за облікову ставку.

З огляду на збереження високої ліквідності банківської системи (200 млрд грн) розміщення депозитних сертифікатів строком до 14 днів визначено основною операцією НБУ з регулювання ліквідності. Як і раніше, під час проведення таких кількісних тендерів процентна ставка за депозитними сертифікатами встановлюватиметься на рівні облікової.

У Нацбанку підкреслюють: якщо не буде суттєвих шоків на фінансових ринках, застосування довгострокового рефінансування та процентного свопу буде припинено з 1 жовтня 2021 року.

Додатково у вересні 2021 року розглядатиметься доцільність зниження строковості за регулярними кредитами рефінансування.

У ІІІ кварталі 2021 року НБУ почав поступово згортати антикризові монетарні заходи, що були запроваджені у відповідь на коронакризу. Це було обумовлено поверненням економіки до стійкого зростання та збереженням значного профіциту ліквідності в банківській системі.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу