201 мільйон гривень – вперше в історії України приватизували морський порт

17 січня 2023, 17:05Новини278

Этот материал также доступен на русском

Вартість “Усть-Дунайська” зросла у більш ніж в 3 рази

  • Посилання скопійованоlink copied

Фонд державного майна успішно провів приватизаційний онлайн-аукціон в державній системі Прозорро.Продажі морського порту вперше за часів незалежності України. Вартість “Усть-Дунайська” зросла у більш ніж в 3 рази з 60 мільйонів гривень стартової ціни до 201 мільйона переможної.

За право приватизації порту в торгах змагалися 8 учасників.

З 1 квітня порт відновив роботу, і з того часу перевалив на експорт 153 тис. тонн зерна та 58,3 тис. тонн імпортних споживчих товарів при проєктній спроможності в 4,1 млн тонн. Фактично сьогодні порт працює лише на 5% своїх потужностей.

“До великої війни про “Усть-Дунайськ” майже всі забули, але він одним з перших відновив роботу після початку повномасштабного вторгнення російської армії. У нього великий потенціал для розвитку українського експорту продовольства. Але для цього потрібні інвестиції, які може принести приватний бізнес”, – зазначає Голова Фонду держмайна Рустем Умєров.

“Це перший порт, приватизований у системі Прозорро.Продажі. Знакова подія, яка показує, що держава готова. У понад два рази вища конкуренція, ніж у середньому на приватизаційних аукціонах, і кратне зростання ціни, — підтвердження готовності і бізнесу змагатися за такі активи”, — коментує Олексій Соболев, директор ДП “Прозорро.Продажі”.

До повномасштабного вторгнення основні інвестиції йшли в інші морські порти. Після приватизації новий власник “Усть-Дунайська” зможе направляти приватні інвестиції на активізацію діяльності цього працюючого порту.

Нагадаємо, що переможець має 20 робочих днів на сплату вартості лоту після дня завершення аукціону. Тільки після надходження коштів до бюджету підписується договір купівлі-продажу.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Чимало з державних підприємств залишилися виключно на папері, не працюючи десятиліттями і накопичуючи борги

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Чи реально отримати 8 мільярдів від приватизації у 2022 році?

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Як буде працювати новий сервіс автоматичної оцінки та як безкоштовно дізнатися оціночну вартість квартири, будинку, земельної ділянки чи будь-якої іншої нерухомості.

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Як гарантовано виграти приватизаційний аукціон та чому неможливо купити перемогу за хабар

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Чим малі порти України можуть бути цікавими для інвесторів та чому приватизація цих об’єктів дозволить залучити інвестиції у їхній розвиток

Розслідування

Статті • БОРГ-review; Влада i люди
Нового керівника ЧМП міністр інфраструктури Владислав Криклій призначив 30 квітня 2021 року