2-копієчну монету готові купити майже за 100 тисяч грн

7 квітня 2023, 15:55Новини339

Этот материал также доступен на русском

Пробну монету, яку не запустили в обіг, продають колекціонерам за великі гроші

  • Посилання скопійованоlink copied

Нумізматами цінуються монети, які мають дефекти та брак. Але великі кошти колекціонери можуть віддати за копійки, які навіть не запустили в обіг після карбування. За одну з таких монет власнику пропонують майже 100 000 гривень.

Лот виставили на онлайн-аукціоні Violity.

Йдеться про екземпляр номіналом 2 копійки 1992 року виготовлення. Відомо, що монета не піддавалася реставрації та, за словами власника, перебуває в чудовому стані. Втім на прикріплених зображеннях можна помітити деякі потертості, що свідчить про тривале використання.

Лот продають за правилами аукціону, тобто користувачі роблять ставки та підвищують ціну, намагаючись встановити найвищу вартість. Киянин, який володіє копійкою, спочатку вказав мінімальне значення – 1 грн. Але станом на першу половину дня 7 квітня ціна виросла майже в сто тисяч разів – до 99 000 грн. Свої ставки зробили 32 користувачі порталу, втім до закінчення аукціону (12 квітня) ситуація може змінитися, а вартість знову вирости.

Про 2 копійки 1992 року відомо, що їх карбували на Луганському верстатобудівному заводі як пробні монети, тож в обігу вони ніколи не були. Ескізи містили помилку, що призвело до однакового дефекту на всіх екземплярах – вузького вінка, розташованого ближче до центру аверсу та цифри 2, ніж до гурту. Різновид монети – 1ГА.

Чим ще характерні 2 копійки 1992 року

Опис монети міститься у книзі Олександра Люлька “ЛСЗ – перший монетний двір України”. Як зазначає автор, всього вдалося виготовити 20-30 штук таких копійок. Аверс традиційно містить номінал і вінок, на реверсі зображено тризуб, напис “Україна” і дату 1992. Також особливістю монети є гладкий гурт.

Їх карбували зі сталі та алюмінію. Більшу ціну колекціонери віддадуть за копійку з немагнітної сталі, проте вартість стабільно висока, попри матеріал. Відомо, що на українських аукціонах стартова ціна дорівнює близько 1 500 доларів. Варто бути пильними, щоб не купити підробку, зазвичай копії продають за 50-60 грн.

Раніше ми писали, що нумізматам пропонували купити монету за ціну, у 200 тисяч разів більшу її номіналу. Йдеться про 15 копійок 1992 року: цей екземпляр також є пробним і не затвердженим для обігу. Власник встановив вартість 29 900 грн і зазначив, що дефектів лот не має. Втім зовнішній вигляд був не найкращим, на поверхні виднілося чимало дефектів.

Джерело

За кордоном
Вчора, 17:47 • Новини • За кордоном
Колізії та конфлікти
16 травня 2024, 15:55 • Новини • Колізії та конфлікти

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення