152-мм боєприпаси українського виробництва почали надходити на фронт

2 січня 2023, 14:46Новини413

Этот материал также доступен на русском

Їх вдалося ідентифікувати завдяки особливості конструкції – снаряд зібраний із двох відфрезерованих частин

  • Посилання скопійованоlink copied

Українські боєприпаси калібру 152-мм почали надходити артилеристам на лінію фронту.

До такого висновку дійшли OSINT-дослідники з проекту Ukraine Weapons Tracker після аналізу фотографій та відео з українськими гармашами. Аналітики звернули увагу на фото з передової із розрахунком 152-мм гаубиці Д-20 біля якої лежали боєприпаси жовтого кольору.

На одному з відео, на якому українські бійці роблять підписи на таких же жовтих снарядах, вдалося ідентифікувати маркування та дослідити конструктивні особливості снарядів.

Боєприпас має індекс “ОФ-25Т”, що відрізняється від маркування радянських снарядів ОФ-25. Ймовірно, це варіант осколково-фугасного снаряда для гаубиць Д-20, Мста-Б, Мста-С та 2С3 “Акація”.

Ukraine Weapons Tracker робить висновок, що це снаряди українського виробництва, які раніше анонсував Укроборонпром. Їх вдалося ідентифікувати завдяки особливості конструкції – снаряд зібраний із двох відфрезерованих частин.

Також дослідники звернули увагу на фото з метальними зарядами. Маркування, яке вдалося роздивитися, свідчить про те, що це боєприпаси 2022 року виробництва.

Про те, що в Україні налагодили виробництво 122 та 152-мм снарядів міністр оборони України Олексій Резніков заявив у листопаді 2022-го. Згодом Укроборонпром запустив флешмоб в ході якого відомі українці підписували нові та непофарбовані 152-мм снаряди українського виробництва.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”