10% мостових споруд в Україні знаходяться в аварійному стані, – Олександр Кубраков

14 липня 2023, 09:00Новини178

Этот материал также доступен на русском

Майже 10% українських мостових споруд знаходяться в аварійному стані. Серед них – два великих мости з високою інтенсивністю руху, які розташовані у Києві. Йдеться про міст ім. Є. Патона та міст Метро.

  • Посилання скопійованоlink copied

Відбулося чергове засідання Комісії з перевірки мостових споруд під головуванням Віце-прем’єр-міністра з відновлення України – Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова.

У засіданні взяли участь представники Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, обласних та Київської міської військових адміністрацій, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Державної прикордонної служби, Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури, Державної інспекції архітектури та містобудування, Державної служби з надзвичайних ситуацій, АТ «Укрзалізниця», науковці з ДП «ДерждорНДІ».

Згідно з планом роботи комісії, органи місцевого самоврядування, Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України та Укрзалізниця як балансоутримувачі подали наявну технічну документацію щодо стану мостів. Станом на 13 липня комісія отримала дані про 22 454 мости, разом з тим відсутня інформація про понад 6 тисяч обʼєктів. В якому вони знаходяться стані – наразі невідомо.

Попередні висновки комісії свідчать, що майже 10% українських мостових споруд знаходяться в аварійному стані. Серед них – два великих мости з високою інтенсивністю руху, які розташовані у Києві. Йдеться про міст ім. Є. Патона та міст Метро.

«Перший аналіз технічної документації, актів огляду мостів показав критичну ситуацію з станом мостових споруд в Україні. Це неприпустима ситуація як для фізичної безпеки українців, так і обороноздатності та економіки України в цілому.

Як голова комісії з перевірки даю доручення негайно розпочати обстеження аварійних мостів, які відносяться до позакласових та розташовані через великі річки. Наша задача якомога швидше зʼясувати реальний стан речей і підготувати відповідні пропозиції для системного вирішення проблем та запобігання їм у майбутньому», – наголосив Віце-прем’єр-міністр Олександр Кубраков.

З 14 липня експерти Комісії розпочнуть візуальне та інструментальне обстеження мостових споруд, які знаходяться у аварійному стані.

На виконання рішення РНБО введеного в дію Указом Президента України була створена Комісія з перевірки стану мостових споруд. Її очолив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?